Достапни линкови

Мјанмар: Властите продолжија со репресиите врз поддржувачите на демократијата


Властите на Мјанмар продолжија со репресиите врз подржувачите на демократијата во земјата. Во текот на ноќта многу лица се одведени на испрашување, а свештениците кои во Јангон ги предводеа протестите се обидувале да го напушат градот. Утре за ситуацијата во Мјанмар во Обединетите Нации ќе зборуваат генералниот секретар Бан Ки Мун и специјалниот претеник Ибрахим Гамбари.
XS
SM
MD
LG