Достапни линкови

Москва: Девет лица загинале во пожар


Во вчерашниот пожар во Факултетот за државна управа во Москва, според последните податоци, загинале девет луѓе, откако уште двајца починале од здобиените повреди, јавуваат агенциите. Во неколку московски болници се сместени околу пеесетина повредни. Во министерството за внатрешни работи не ја исклучуваат можноста пожарот да бил подметнат.
XS
SM
MD
LG