Достапни линкови

Ерусалим: Средба Олмерт - Абас


Израелскиот премиер Ехуд Олмерт и претседателот на палестинската власт Махмуд Абас на денешните разговори ќе се обидат да ги приближат ставовите околу рамковниот мировен договор. На состанокот во Ерусалим, до кој доаѓа пред најавениот Блискоисточен мировен самит што Вашингтон го организира за во идниот месец, учествуваат и преговарачките тимови на двете страни.
XS
SM
MD
LG