Достапни линкови

Мајнмар: Средба на воениот лидер со пратеникот на ОН


Воениот лидер на Мјанмар се состана со пратеникот на Обединетите Нации, Ибрахим Гамбари, кој се обидува да издејствува мирно решавање на кризата во таа земја. Детали од средбата ен се соопштени. Властите на Мјанмар потврдија дека 10 лица загинале во интервенцијата на полицијата за растерување на про-демократските протести, но агенциите јавувија дека бројот на жртвите е веројатно поголем.
XS
SM
MD
LG