Достапни линкови

Приштина: Две лица загинале, 11 повредени во експлозија


Полицијата во Косово соопшти дека две лица загинале, а 11 се повредени во експлозија во Приштина. Како што јавуваат агенциите, експлозијата се случила изутрината во центарот на градот каде што има продавници и ресторани . Полициската истрага е во тек и засега не е познато кој стои зад нападот.
XS
SM
MD
LG