Достапни линкови

Хавана: Фидел Кастро се појави на националната телевизија


Кубанскиот лидер Фидел Кастро се појави синоќа на националната телевизија, за прв пат во последниве три месеци. Во снименото интервју, Кастро демантира дека му се влошила здравствената состојба и говореше за ситуацијата во светот и за светската економија.
XS
SM
MD
LG