Достапни линкови

Техеран: Заканите од санкции нема да го запрат технолошкиот прогрес на Иран


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџат, на денешната воена парада во Техеран, изјави дека заканите од санкции нема го запрат технолошкиот прогрес на Иран. Тој ги повика Соединетите Држави да си заминат од Ирак, оценувајки дека главна причина за несигурноста во регионот е присуството на странски трупи.
XS
SM
MD
LG