Достапни линкови

Ерусалим: Американскиот државен секретар во посета на Израел и палестинските територии


Американскиот државен секретар Кондолиза Рајс денеска ќе ги посети Израел и палестинските територии, во рамките на подготовките за меѓународниот собир за Блискиот Исток, најавен за ноември годинава. Рајс ќе се сретне со израелскиот премиер Ехуд Олмерт и со палестинскиот претседател Махмуд Абас.
XS
SM
MD
LG