Достапни линкови

Пловдив: Состанок на министрите за надворешни работи на земјите членки од Процесот за соработка


Во Бугарскиот град Пловдив се одржува неформален состанок на министрите за надворешни работи на земјите членки на Процесот за соработка во Југоисточна Европа, на кој учествува и македонскиот шеф на дипломатијата Антонио Милошоски. На состанокот се разговара за состојбата во регионот и воспоставувањето на Советот за регионална соработка чие седиште ќе биде во Сараево.
XS
SM
MD
LG