Достапни линкови

Лондон: Лед Цепелин ќе одржи концерт во комплетен состав


Легендарната рок група Лед Цепелин објави дека ќе одржи концерт во Лондон. Својот камбек по 19 години ќе го имаат сите членови на бендот. Концертот ќе се одржи на 26 ноември, а ќе биде посветен на Ахмет Ертегун, основачот на музичката група Атлантик Рекордс, кој почина минатата година.
XS
SM
MD
LG