Достапни линкови

Кандахар: Убиени 30 милитанти


Авганистанските и американските сили убиле 30-тина милитанти во судири во јужен Авганистан. Дваесет милитанти биле убиени во два одвоени судири во провинцијата Кандахар, а десетмина во соседниот Урузган кога талибанците со гранати нападнале воена станица.
XS
SM
MD
LG