Достапни линкови

Њујорк: Бан Ки Мун го поздрави ослободувањето на 19 јужнокорејски заложници


Генералниот секретар на ООН Бен Ки Мун го поздрави ослободувањето на 19 Јужнокорејци од страна на талибанските милитанти во Авганистан. Ослободувањето уследи по договорот меѓу Јужна Кореја и талибанците во кој Јужна Кореја вети дека ќе ги повлече нејзините 200 војници од земјата до крајот на годинава.
XS
SM
MD
LG