Достапни линкови

Виена: Средба на преговарачката тројка за Косово и претставници на Контакт групата


Преговарачката тројка за Косово денеска во Виена ќе се состане со претставници на Контакт групата, ден пред одвоените разговори со делегациите на Белград и на Приштина. Денешниот состанок, како што јавуваат агенциите, претставува подготовка на начинот и содржината на дополнителните преговори меѓу двете страни за идниот статус на Косово.
XS
SM
MD
LG