Достапни линкови

Ерусалим: Средба Олмерт-Абас


Израелскиот премиер Ехуд Олмерт и палестинскиот претседател Махмуд Абас, разговараат денеска во Ерусалим за можностите за обновување на мировните преговори. Состанокот е посветен на подготовките за конференцијата за Блискиот Исток што треба да се одржи во ноември, на иницијатива на Соединетите Држави.
XS
SM
MD
LG