Достапни линкови

Скопје: Продолжение на седницата за случајот Бучковски


Во Собранието на Македонија треба да продоложи седницата на која се расправа за одземањето на имунитетот на пратеникот Владо Бучковски. Собранието треба да ја потврди или негира одлуката на парламентарна Мандатно-имунитетна комисија со која се одобрува изрекување на мерка притвор за Бучковски кој се товари за злоупотреба на функцијата додека беше министер за одбрана. Бучковски потпишал договор за набавка на тенковски делови оштетувајќи ја државата за повеќе од два милиони евра.
XS
SM
MD
LG