Достапни линкови

Москва: Руското обвинителство го истражува вчерашното излетување на возот Москва – Санкт Петерсбург


Руското обвинителство покрена истрага за тоа дали вчерашното излетување од шините на експресниот воз Москва, Санкт Петерсбург претставува терористички чин. Локалниот обвинител Сергеј Бедниченко изјави дека железничката несреќа во која имало шеесетина ранети била предизвикана од експлозија на рачно изработена бомба.
XS
SM
MD
LG