Достапни линкови

Кандахар: Убиени деветмина талибански бунтовници


Авганистански официјални претставници изјавија дека 9-мина талибански милитанти биле убиени во најновите судири во провинцијата Кандахар. Од друга страна, 5-мина припадници на безбедносните сили настрадале кога нивното возило во тој регион налетало на мина на патот.
XS
SM
MD
LG