Достапни линкови

Самара: Убиен лидер на ирачкото крило на Ал Каеда


Американските војници денеска убиле ирачки лидер во во самара, соопшти денеска американската команда во Багдад. Лидерот на ирачкото крило на терористичката организација Ал Каеда во провинцијата Салахедин, Хаитам ал Бадери е убиен во четрвртокот во источниот дел на самара на северот на Ирак.
XS
SM
MD
LG