Достапни линкови

Алепо: Експлозија во магицин за оружје при што загинаа 15 војници


Во денешната експлозија во еден магацин за оружје во сиријскиот град Алепо загинале петнаесет војници, додека пеестина други биле повредени. Агенцијата Сана јави дека до експлозијата дошло поради високите темеператури што деновиве владеаат во таа земја.
XS
SM
MD
LG