Достапни линкови

Кабул: Пронајдено телото на германскиот хуманитарен работник


Во јужната авганистанска провинција Вардак е пронајдено телото на германскиот хуманитарен работник. Ова го соопшти локалниот шеф на полицијата Мохамед Мазлум. Двајца германци и петтмина авганистанци беа киднапирани во оваа провинција во петокот.
XS
SM
MD
LG