Достапни линкови

Кавадарци: Кривична пријава против Панчо Минов градоначалник на Кавадарци


Одделението за внатрешни работи во Кавадарци до надлежното Јавно обвинителство поднесе кривична пријава против Панчо Минов градоначалник на општина Кавадарци. Тој е осомничен дека сторил кривично дело злоупотреба на службената положба и овластувања, стекнувајќи се со противправна имотна корист во висина од повеќе од 1,5 милиони денари со што го оштетил буџетот на општина Кавадарци.
XS
SM
MD
LG