Достапни линкови

Ерусалим: Средба Олмерт – Абас


Израелскиот премиер Ехуд Олмерт денеска во Ерусалим се среќава со палестинскиот претседател Махмуд Абас во знак на подршка на палестинскиот лидер и новата влада формирана минатиот месец откако Хамас ја презеде контролата врз Појасот Газа. Израел изрази подготвеност за ослободување на палестински затвореници, повеќето од нив членови на Фатах, затворени во израелските затвори.
XS
SM
MD
LG