Достапни линкови

Скопје: Продолжува 56-тата седница


Пратнеиците денеска продолжуваат со 56 седница на која има 18 точки и по нивното завршување според најавата ке ја започнат 57 на која на дневен ред е предлогот за донесување на нов деловник за работа на собранието.Минатата недела предлогот предизвика несогласувања и мегу владините коалициони партии чии престaвници во собраниските комисии гласаа воздржано или против.Од опозициониот социјал демократски сојуз најавија поднесување на 2000 амандмани со цел да го блокираат носењето на деловникот за кој како што велат е штетен за државата.
XS
SM
MD
LG