Достапни линкови

Пекинг: На 18-ти јули ќе продолжат преговорите со Северна Кореа


Кина соопшти дека во Пекинг на 18 јули ке продолжат 6 партитните преговори за северно корејската нуклеарна програма. Соопштението следи по веста дека Јужна Кореја испратила танкер со нафта за Северна Кореја која се согласи за возврат да го затвори нуклеарен реактор во замена за енергетска помош и политички концесии.
XS
SM
MD
LG