Достапни линкови

Скопје: Австрискиот претседател Фишер во посета на Македонија


Во дводневна официјална посета на Македонија пристигна австрискиот сојузен опретседател Хајнц Фишер. Во рамките на посетата тој денеска ќеима средби со претседателот на Република Македонија Бранко Црвенсковски и со претседателот на Собранието на Република македонија, Љубиша Георгиевски.
XS
SM
MD
LG