Достапни линкови

Атина: Грчкиот министер за култура за огради од гласањето за новите седум светски чуда


Грчкиот министер за култура Јоргос Вулгаракис се огради од гласањето за новите седум светски чуда, oткако на списокот не беше вклучен и Акрополот во Атина, јавија грчките медиуми.
Спомениците не можат да бидат избирани на конкурс за убавина, рече грчкиот министер и додаде дека на гласањето на Интернет не била прикажана вистинската вредност на спомениците.
XS
SM
MD
LG