Достапни линкови

Москва: Посета на венецуелскиот претседател Хуго Чавез


Венецуелскиот претседател Хуго Чавез пристигна во Москва на разговори со рускиот претседател Владимир Путин. Главна тема на средбата, според најавеното, е купувањето руско оружје во вредност од три милијарди долари.
XS
SM
MD
LG