Достапни линкови

Авганистан: Убиени 13 милитанти во акција на НАТО и авганистанските сили


Авганистански и НАТО сили, во дво-дневната акција во јужниот дел на Авганистан, убиле 13 талибански милитанти, а во борбите загинале и тројца полицајци. Борбите почнале кога талибански бунтовници нападнале една полициска станица во областа Зехри, во провинцијата Кандахар.
XS
SM
MD
LG