Достапни линкови

Тел Авив: Ехуд Барак ја презеде функцијата министер за одбрана


Поранешниот израелски премиер Ехуд Барак денеска ја превзеде функцијата миистер за одбрана. Барак, во минатата недела беше избран за лидер на Лабуристичката партија, а не крие дека на местото министер за одбрана доаѓа како отскочна даска за повторно превземање на премиерската функција.
XS
SM
MD
LG