Достапни линкови

Хелманд: Седум војници на НАТО загинале во Авганистан


НАТО соопшти дека седумина војници на Алијансата загинале при уривањето на хеликоптерот во авганистанската провинција Хелманд. Талибанците тврдат дека тие го собориле хеликоптерот и оти 35-мина НАТО војници настрадале.
XS
SM
MD
LG