Достапни линкови

Москва: Пожар во руската телевизиска кула Останкино


Во руската телевизиска кула Останкино денеска избувнал пожар, веројатно предизвикан од електричната инсталација. Претставник на руската влада изјави дека пожарот ќе биде ставен под контрола и оти нема опасност по вработените. Во пожар во кулата Останкино во 2000-та година загинаа три лица, а пожар имаше и во 2005-та, но тогаш никој не беше повреден.
XS
SM
MD
LG