Достапни линкови

Газа: Средба Абас - Ханија


Претседателот на палестинската власт Махмуд Абас денеска во Газа ќе разговара со премиерот Исамил Ханија во обид да се зацврсти примирјето меѓу нивните две фракции кое беше договорено пред три дена. Вчера Израел го предупреди Ханија дека ќе изведе водушни напади врз седиштето на Хамас како одговор на ракетниот напад врз Израел во кој беа повредени деветмина цивили.
XS
SM
MD
LG