Достапни линкови

Бишек: Казахстанскиот претседател во иднина ќе има неограничен број мандати


Казахстанскиот претседател Нурсултан Назарбаев го потпиша уставниот амандман со кој му се овозможува доживотно останување на претседателската функција. Опозицијата го оцени овој амандман како недемократски. 66 годишниот Назарбаев е на чело на Казахстан од 1989-та година.
XS
SM
MD
LG