Достапни линкови

Париз: Франсоа Фијон нов премиер на Франција


Францускиот претседател Николас Саркози го наименува умерениот десничар Франсоа Фијон за нов премиер на Франција. Фијон е сенатор од редовите на владејачката Унија за народно движење и близок соработник на Саркози кој вчера и официјално ја презеде претседателската функција.
XS
SM
MD
LG