Достапни линкови

Приштина: Никола Груевски идната недела во посета на Косово


Во текот на идната недела, како што е соопшти владата на Косово, во Приштина ќе престојува македонскиот премиер Никола Груевски. Предвидено е тој да разговара со неговиот домаќин косовскиот премиер Агим Чеку.
XS
SM
MD
LG