Достапни линкови

Кабул: Најмалку 16 загинати во напад на бомбаш самоубиец


Најмалку шеснаесетмина загинати и скоро четириесет ранети, е билансот од денешниот напад на бомбаш самоубиец во ирачкиот шиитски град Куфа, јавуваат агенциите. Експлозијата се случила во близина на еден ресторан на тамошниот отворен пазар. Меѓу настраданите имало жени и деца.
XS
SM
MD
LG