Достапни линкови

Приштина: Посета на германскиот министер за одбрана


Германскиот министер за одбрана Франц Јозеф Јунг од вчера е во посета на Косово. За денеска е предвидено тој да се сретне со претседателот на косовската влада Агим Чеку и првиот човек на КФОР Роланд Катер. Германија со 2.300 војници има најголем контингент во составот на КФОР кој брои околу 15 илајди војници.
XS
SM
MD
LG