Достапни линкови

Свет: Протести во 35 градови за запирање на насилствата во Дарфур


Денеска се очекува да бидат одржани протести во над 35 градови ширум светот на кои ке биде побарана мегународна интервенција за стопирање на насилствата во суданскиот Дарфурски регион. Со Глобалниот ден за Дарфур ке биде одбележана 4 годишнината од конфликтот во кој според Обединетите нации загинале околу 200 илајади луѓе.
XS
SM
MD
LG