Достапни линкови

Талин: Над 70 повредени во судирите меѓу естонската полиција и демонстрантите


Над седумдесет луѓе биле повредени во синоќешните судири меѓу естонската полиција и демонстрантите кои во центарот на Талин протестираа против преместувањето на споменикот на советските војници од Втората светска војна. Полицијата привела шестотини демонстранти кои, како што е сооштено, предизвикувале нереди и кршеле излози во градот.
XS
SM
MD
LG