Достапни линкови

Прага: Премиерот Никола Груевски од утре во официјална посета на Чешка


Македонска делегација, предводена од премиерот Никола Груевски утре ќе отпатува во дводневна посета на Чешката Република, соопштено е денеска во Скопје. За време на посетата предвидено е тој, меѓу другото, да се сретне и со чешкиот премиер Мирек Тополанек.
XS
SM
MD
LG