Достапни линкови

Чикаго: Џери Милер прогласен за невин за силување откако претходно поминал 25 години во затвор


Џери Милер од судот во Чикаго е прогласен за невин по тестот на ДНК откако помина 25 години во затвор за силување. Со тоа тој стана две стоти случај во Соединетите Држави чија пресуда е променета по нови докази добиени со тестирање на ДНК.
XS
SM
MD
LG