Достапни линкови

Газа: Хамас соопшти дека смета оти договорот за прекин на огнот со Израел е завршен


Военото крило на палестинската партија Хамас денеска соопшти дека смета оти 5 месечниот договор за прекин на огнот со Израел е завршен. Портпаролот Абу Обеида потврди дека Хамас истрелал десетина ракети и гранати во Израел кога земјата денот на независноста. Израел соопшти дека немало жртви ниту штета од гранатите. До прекинот на мирот доаѓа откако 9 палестинци, мегу кои и двајца тинејџери, загинаа во борба со Израелските сили деновиве.
XS
SM
MD
LG