Достапни линкови

Москва: Американскиот секретар за одбрана Роберт Гејтс во посета на Русија


Американскиот секретар за одбрана Роберт Гејтс денеска заминува за Москва во обид да ја убеди Русија да соработува со Соединетите Држави во врска со планот за инсталирање ракетен одбранбен систем во Полска и Чешка. Предвидено е Гејтс да биде примен и од рускиот претседател Владимир Путин.
XS
SM
MD
LG