Достапни линкови

Подгорица: Парламентот ќе дебатира за влез на Црна Гора во ЕУ


Црногорските пратеници денеска ке расправаат за приклучувањето на земјата во Европската унија. Парламентот на црна гора ке ја продолжи седницата на која се расправа за извештајот за асоцијација и стабилизација во процесот на приклучување на Црна Гора во Европската унија.
XS
SM
MD
LG