Достапни линкови

Газа: Еден Палестинец загинал во израелски хеликоптерски напад


Израелски хеликоптери истрелале најмалку две ракети врз северниот дел на Појасот Газа. Израелските сили соопштија дека цел на нападот биле сомнителни движења во близина на безбедносната зона која го дели Појасот Газа од Израел. Во нападот загинал еден палестинец, а двајца други биле повредени.
XS
SM
MD
LG