Достапни линкови

Вашингтон: Белата Куќа го критикуваше престојот на Пелоси во Сирија


Белата Куќа уште еднаш го критикуваше престојот на претседавачот на Претставничкиот дом на американскиот конгрес демократката Ненси Пелоси во Сирија. Потпретседателот Дик Чејни оцени дека нејзината посета ги урива американските напори за изолирање на сирискиот претседател Башар Ал Асад поради неговиото, како што рече, лошо однесување во врска со Либан и Ирак. Пелоси денеска е во Саудиска Арабија.
XS
SM
MD
LG