Достапни линкови

Тал Афар: Вооружени шиити убиле 70 сунити


Вооружени шиити во ирачкиот град Тал Афар убиле над 70 сунити како одговор на подметнатата бомба во шиитскиот дел на градот, кога загинаа околу 60 лица. Според ирачките власти, во егзекуцијата на сунитите биле вмешани и полицајци.
XS
SM
MD
LG