Достапни линкови

Париз: Николас Саркози поднесе оставка


Францускиот министер за внатрешни работи Никола Саркози поднесе оставка со цел да се фокусира врз претседателската кампања. Тој се смета за најсериозен кандидат за иден претседател на Франција, на изборите што се зкажани за 22-ри наредниот месец.
XS
SM
MD
LG