Достапни линкови

Пекинг: Прекинати преговорите околу северно корејската нуклеарна програма


Шест партитните преговори околу Северно корејската нуклерна програма моментално се прекинати. Северно корејскиот преговарач, според извештаите ке гио напуштел Пекинг. Пјонгјанг се согласи да ја замрзне нуклеарната програма за помош и безбедносни гаранции, ноп неделава преговорите дојдоа во ќорсокак затоа што Северна Кореја одби да разговара се додека не се одмрзнат 25 те милони долари во Банката во Макау.
XS
SM
MD
LG