Достапни линкови

Анталија: Конференција за птичјиот грип


Денеска во Анталија, Турција започнува тридневната конференција во организација на Светската здравствена организација која е посветена на клиничките аспекти при инфицирањето на луѓето со смртоносниот вирус на птичји грип. Околу 160 лица, меѓу нив најмногу во Азија досега починале од овој вирус.
XS
SM
MD
LG